تغییرات در سرمایه شرکت سهامی

 • آگهی رایگان
 • کدآگهی 964384
 • بازدید 139
 • نام ثبتیکال
 • دسته بندی خدمات اداري
 • تلفن 0219669
 • بروزرسانی شنبه 5 اسفند 1396
 • قیمت 0
 • ایمیل
 • شهر تهران
 • آدرس تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
تغییرات در سرمایه شرکت اعم است از :
1- افزایش سرمایه
2- کاهش سرمایه

طرق افزایش سرکت : ( ماده 157 ل. ا. ق. ت )
افزایش سرمایه شرکت ممکن است به یکی از دو طریق ذیل صورت گیرد :
1. از طریق صدور سهام جدید
2. از طریق بالا بردن مبلغ اسمی سهام جدید.

طرق تادیه مبلغ اسمی در صورت صدور سهام جدید
در صورت افزایش سرمایه از طریق صدور سهام جدید، تادیه مبلغ اسمی سهام جدید به یکی از طرق ذیل امکان پذیر است :
1. تادیه مبلغ اسمی سهام جدید به صورت نقد : منظور آن است که شرکت اقدام به صدور سهام جدید بنماید و مبلغ آن را نیز از افرادی که اقدام به خرید سهام می نمایند، در همان زمان خرید سهام به صورت نقدی و در قالب پول دریافت دارد. ( ماده 158 ل. ا. ق. ت )
2. تبدیل مطالبات نقدی حال شده اشخاص از شرکت به سهام جدید : به این معنی که اشخاصی که طلبکار شرکت اند، به جای آن که طلبشان تادیه گردد، سهام جدیدی صادر گردد و به آن ها سهام شرکت اعطاء شود و آن ها نیز بدین امر رضایت دهند. ایشان از این پس سهامدار شرکت می شوند و در عوض طلبشان ساقط می شود. ( ماده 158 ل. ا. ق. ت )
3. تبدیل سود تقسیم نشده شرکت به سهام جدید : فرض کنید شرکت سودی در اختیار دارد که باید بین سهامداران تقسیم گردد، می تواند به جای تادیه سود به سهامداران، آن را تبدیل به سهم نماید و سهم را به آن ها اعطا کند. ( ماده 158 ل. ا. ق. ت )
4. تبدیل اندوخته اختیاری شرکت به سهام جدید : ممکن است شرکت اندوخته های اختیاری داشته باشد و تصمیمی اتخاذ شود که این اندوخته ها بین سهامداران تقسیم گردد. شرکت می تواند به جای تادیه اندوخته اختیاری به سهامداران، آن را تبدیل به سهم نماید و سهم را به آن ها اعطاء کند. ( ماده 158 ل. ا. ق. ت ) البته این را نیز توجه داشته باشید که انتقال اندوخته قانونی به سرمایه شرکت ممنوع است و فقط می توان اندوخته اختیاری را به سرمایه شرکت تبدیل نمود. ( تبصره 2 ماده 158 ل. ا. ق. ت )
5. تبدیل عواید حاصله از اضافه ارزش سهام جدید به سرمایه شرکت : ممکن است شرکت سهام جدید صادر نماید و در حالی که مبلغ اسمی هر سهم جدید برای مثال 500 تومان باشد ، آن را به مبلغ 2000 تومان عرضه نماید، و در نتیجه از محل فروش هر سهم شرکت 1500 تومان عایدی داشته باشد. شرکت می تواند عواید حاصله از اضافه ارزش سهم فروخته شده را به اندوخته منتقل سازد یا به صورت نقدی بین صاحبان سهام تقسیم کند یا در ازاء آن سهام جدید صادر نماید و به صاحبان سهام بدهد. برای مثال اگر شرکت بخواهد 1500 تومان عایدی ناشی از فروش هر سهم را بین سهامداران تقسیم کند، می تواند به جای تادیه آن به سهامداران ، سهام جدید صادر نماید و سهام در اختیار آن ها بگذارد. ( ماده 158 ل. ا. ق. ت )
6. تبدیل اوراق قرضه به سهام . ( ماده 158 ل. ا. ق. ت )

آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
سایت: www.sabticall.com
تلفن: 9669-021
ایمیل: info@sabticall.com
آگهی های مرتبط : خدمات اداري
اخذرتبه

اخذرتبه

موسسه حقوقی پادمان تهران
ثبت برند

ثبت برند

موسسه حقوقی بین المللی پادمان کرج
درج آگهی در نیازپرداز

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغات در اینترنت، آگهی اینترنتی است.