انتخاب موقعیت
انتخاب گروهبندی

عمل دیسک کمر

آگهی رایگان
بروزرسانی : چهار شنبه 9 شهريور 1401
خدمات پزشکی و درمانی تندیس آنلاین
www.tandisonline.com
درد دیسک کمر یکی از دردهای معروف در بین مردم است که درمان دیسک کمر استفاده از راه‌هایی مثل عمل دیسک کمر و یا بهبود با مراقبت های ویژه است. در ادامه این مطلب وبلاگ آموزشی مجموعه خدمات و تجهیزات پزشکی تندیس آنلاین به تمامی سوالات شما در زمینه دیسک کمر پاسخ می‌دهد.
دیسک کمر – عمل دیسک کمر
عمل دیسک کمر
در ستون فقرات انسان مهره ها از جنس استخوان هستند و قابلیت خم شدن و یا تغییر حالت را ندارند، یعنی انعطافی در خود ندارند. در بین مهره‌های ستون فقرات لایه هایی وجود دارد که می توانند آب را جذب و دفع کنند. این لایه ها که در واقع همان دیسک هستند از دو بخش تشکیل شده اند:
مایع ژلاتینی وسط همان هسته دیسک محسوب می شود
لایه ای که دور آن را گرفته از جنس فیبر است.
ماده ژلاتینی یا همان هسته دیسک قابلیت انعطاف بین مهره ها را فراهم می کند. دیسک در هنگام فشار عمودی آب خود را از دست می دهد و در هنگام استراحت همان آب را به دست می آورد به همین علت است که قد افراد در هنگام صبح ۱ الی ۵/۱ سانتی متر بلندتر می شود. اکنون که با دیسک آشنا شدید متوجه این مساله شدید که همه افراد دیسک دارند و اگر کسی از درد کمر ناشی از دیسک اعتراض دارد به علت وجود دیسک بین مهره هایش نیست بلکه به علت کارکرد نامناسب دیسک هاست. اما سوالی که مطرح است این است که علت درد ناشی از دیسک برای چیست؟
علت درد دیسک کمر چیست؟
علت درد دیسک کمر آسیب دیدن دیسک است. ممکن است به علت فشار بیش از اندازه یا انجام ورزش های نامنظم، بلند کردن اجسام سنگین به مرور زمان و یا حتی به طور ناگهانی به این لایه های فیبری که رشته ای هستند فشار وارد کنیم و آنها را پاره کنیم. در نتیجه هسته دیسک از این لایه ها بیرون می زند و به سیستم عصبی یا همان سیاتیک فشار وارد می کند. در نهایت موجب درد در ناحیه کمر و بعد در ناحیه پا خواهد شد. در موارد خیلی شدید دیسک احتمال فلجی و از کار افتادن پا هم خواهد شد. پارگی دیسک در مواقعی با استراحت و مصرف دارو بهتر می شود و از میزان التهاب آن با استراحت کم خواهد شد. اما در برخی از موارد دیسک کمر فقط با عمل جراحی بهبود پیدا خواهد کرد.
تندیس آنلاین با معرفی متخصصین مجرب مانند متخصص عمل دیسک کمر و متخصص زیبایی و … به شما در تصمیم .گیری جهت انتخاب پزشک یا جراح مناسب مشاوره خواهد داد
09128942143 , 021-22615053
در اینستاگرامtandisonline.com.official ما را دنبال کنید.
آگهی دهنده
خدمات پزشکی تندیس
ارسال پیام به آگهی دهنده
کدآگهی : 1026644
بازدید : 212
دسته بندی : درمان
آگهی دهنده
خدمات پزشکی تندیس
ارسال پیام به آگهی دهنده
دستگاه ذخیر شماره موبایل مشتری
دستگاه ذخیر شماره موبایل مشتری
بازاریابی و تبلیغات پیامکی
بازاریابی و تبلیغات پیامکی

بهترین پنل اس ام اس با بیشترین امکانات و کمترین تعرفه پیامک

niazpardaz-sms.com