وارد کننده مستقیم ناتامایسین ، وارد کننده مستقیم نایسین در تهران

 • آگهی ویژه 1
 • کدآگهی 1037766
 • بازدید 398
 • نام مهندس شایان
 • دسته بندی مواد شيميايي
 • تلفن 09101434005
 • بروزرسانی دوشنبه 8 آذر 1400
 • قیمت لطفا تماس بگیرید
 • ایمیل
 • شهر
 • آدرس تهران - پاسداران
وارد کننده مستقیم مواد اولیه صنايع غذايي
وارد کننده مستقیم ناتامایسین ، وارد کننده مستقیم نایسین در تهران
آنزیم ترانس گلوتامیناز ( تی جی TG ) ، لیزوزیم ، ناتامایسین ، نایسین ، استارتر موجود میباشد.
آنزيم ترانس گلوتاميناز:
با توجه به استقبال روز افزون مصرف لبنیات کم کالری و کم چرب، تلاش برای دست یافتن به محصولی کم چرب با بافت مطلوب افزایش یافته است. کاهش میزان چربی در ماست‌ ویژگی های رئولوژیک این محصول را تغییر می دهد .یکی از راهکارهای دستیابی به بافت مشابه ماست های پرچرب افزودن میزان مواد جامد بدون چربی و یا افزایش میزان استابیلایزرها می باشد. یکی از عیوب مصرف بالای استابیلایزرهاو ماده خشک ، ایجاد بافت شنی در محصول می باشد.
استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز جایگزین مناسبی برای استابیلایزها و ماده خشک در ماست می باشد. این آنزیم جز آنزیمهای ترانسفراز می باشد که كه مي تواند بين اسيد آمينه گلوتامين و ليزين اتصالات عرضي ايجاد می كند. اتصال عرضی پروتئینها با آنزیم میتواند برخی خصوصیات عملکردی آن مانند حلالیت، جذب آب، خصوصیات رئولوژیکی و امولسیون کنندگی را تحت تاثیر قرار دهد. کازئین سوبسترای بسیار مناسبی برای آنزیم ترانس گلوتامیناز می باشد.
استفاده از آنزیم ترانسفراز در ماست به دو روش میتواند صورت پذیرد:
افزودن آنزیم قبل از فرایند تخمیر
افزودن آنزیم در طی فرایند تخمیر
در حالت اول آنزیم اتصالات عرضی را در مخلوط ایجاد می کند و پس از آن فرایند حرارتی نیاز هست تا عمل غیرفعال سازی آنزیم صوت گیرد. بهترین دز مصرفی در ماست برای هر 1 تن 150گرم قبل از مایه زنی می باشد.
در حالت دوم آنزیم همراه با استارتر به شیر افزوده میشود و فرایند حرارتی بعدی در این روش وجود ندارد چون با کاهش pH و تشکیل ژل ماست (با کاهش تحرک) میزان فعالیت آنزیم کاهش می یابد.
محصول توليد شده با استفاده از آنزیم ترانس گلوتامیناز در برابر تنشهاي مكانيكي در حمل و نقل مقاوم ميباشد و باعث خراب شدن بافت بر اثر تكانهاي حمل و نقل نمي گردد.
تاثير اضافه كردن آنزيم ترانس گلوتاميناز ميكروبي هم زمان با رنين يا پس از بريدن دلمه روي ويژگي هاي شيميايي، بافتي و ريزساختاري پنير سفيد ايراني كم چربي مورد مطالعه قرار گرفت. در هر دو حالت، اضافه كردن آنزيم موجب افزايش رطوبت، راندمان پنيرسازي، بازيافت پروتئين و نسبت رطوبت به پروتئين در پنير شد. اضافه كردن ترانس گلوتاميناز بعد از بريدن دلمه موجب دستيابي به ميزان بيشتر نسبت رطوبت به پروتئين و مقدار كمتر تنش در نقطه گسيختگي و مدول يانگ شد. افزودن همزمان ترانس گلوتاميناز و رنين باعث بازيافت مقدار بيشتري پروتئين در پنير شد. آنزيم ترانس گلوتاميناز موجب ايجاد شبكه-اي با ريزساختار متخلخل و فشردگي كمتر گرديد. آنزيم ليزوزيم:
جهت جلوگيري از بروز نقص بادکردگی دیررس در پنیرهای سفید آب نمکی برخی راهکارهای کلی را می توان جهت حذف اسپورها به کار برد. مهم ترین قدم در این راه جلوگیری از آلودگی شیر اولیه می باشد که در این زمینه تغذیه دام با سیلاژ با کیفیت بالا اهمیت زیادی دارد (سیلاژ از تخمیر ساقه و برگ های ذرت، جو و یا دیگر اضافه های مزرعه فرآوری می شود) چرا که سیلاژ با کیفیت ضعیف عامل اصلی ورود اسپورهای کلستریوم به داخل شیر دام می باشد و در ادامه باید از آلودگی در حین شیردوشی جلوگیری شود. راهکار دوم حذف اسپورها به وسیله باکتوفوگاسیون یا میکروفیلتراسیون می باشد. در نهایت می توان جهت جلوگیری از رشد اسپورها در داخل پنیر از مواد مهارکننده رشد مثل لیزوزیم استفاده کرد.
آنزيم ليزوزيم هلندي يك آنزيم كاملا طبيعي بوده و برگرفته از آلبومين سفيده تخم مرغ مي باشد . و مانع از رشد باكترينهاي گرم مثبت مي شود .
جهت دريافت اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد. 09101434005
آگهی های مرتبط : مواد شيميايي