کتابخانه دیجیتالی وستا

  • آگهی رایگان
  • کدآگهی 3385
  • بازدید 2627
  • نام شرکت فناوزان اطلاعات وستا
  • دسته بندی برنامه نويسي
  • تلفن +98(21)66567440
  • بروزرسانی شنبه 5 اسفند 1396
  • ایمیل
  • شهر تهران
  • آدرس تهران، انتهای بلوار کشاورز، خیابان دکتر قریب، پلاک 85، واحد 3 www.vestasoft.ir
رم افزار مدیریت امور کتابخانه و کتابخانه دیجیتالی CyberLib
نرم افزار کتابخانه تحت وب - کتابخانه دیجیتال
نرم افزار مدیریت امور کتابخانه و کتابخانه دیجیتالی CyberLib با هدف مدیریت یکپارچه کتابخانه فیزیکی و دیجتیالی طراحی شده است. نرم افزار کتابخانه مجازی ،نرم افزار دیگری از شرکت فناوران اطلاعات وستا می باشد که به صورت بسته ارتقا دهنده به این سیستم اضافه می شود. این بسته برای ارائه راهکار های مبتنی بر فناوری اطلاعات و ارتباطات به کتابخانه ها و پژوهشگران است. به این ترتیب نرم افزار از یک کتابخانه دیجیتال به یک کتابخانه مجازی تبدیل شده و خدمات خود را به شیوه ای کاملا مجازی ارائه خواهد نمود.
سیستم مدیریت کتابخانه وستا در حال حاضر دارای ماژولهای زیر است
ماژول فهرست نویسی
این زیرسیستم برای پذیرش، ذخیره، بازیابی و فهرست نویسی انواع مدارک مانند کتاب، مجله، CD، ویدئو، پایان نامه، فیلم، نوار، اسلاید و ... با فرمت ISBD ایجاد شده است.
ورود اطلاعات فهرست نویسی
به کمک این ماژول کتابداران می توانند اطلاعات را از CDMARC مانند کتابخانه ملی و یا از صفحات HTML مانند کتابخانه کنگره ملی آمریکا به سیستم وارد کرده و به این ترتیب به میزان زیادی در زمان و هزینه صرفه جویی کرده و بر صحت و دقت اطلاعات بیفزایند.
کتابخانه دیجیتالی
هر کتاب یا مدرک در سیستم کتابخانه دیجیتال CyberLib امکان اشتراک یک یا چند فایل با فرمت های مختلف را دارست. به عنوان مثال می توان فایل متن کتاب را با فرمت PDF، DOC، و یا متنی در اختیار کاربران قرار داد. فایل ها می توانند به صورت های گوناگون و انعطاف پذیر طبقه بندی شوند. به عنوان مثال طبقه بندی بر اساس فصل بندی، نوع فایل و ....
خوانندگان می توانند نسخه دیجیتالی کتاب را به صورت برخط مطالعه کنند و یا فایل مربوطه را برای مطالعه بعدی ذخیره نمایند.
جستجوی فارسی و لاتین در متن کتاب
کاربران می توانند علاوه بر جستجوی اطلاعات کتابشناسی، متن کتاب های دیجیتالی را به دنبال عبارات فارسی و یا لاتین جستجو نمایند. به این ترتیب بازه وسیعی از اطلاعات در اختیار خوانندگان قرار گرفته و خوانندگان می توانند با کمک ماژول جستجو به دقیق ترین و سریع ترین شیوه به مطلب مورد نیاز خود دست پیدا نمایند.
امنیت اطلاعات
برای مدیریت امنیت اطلاعات ارائه شده به ویژه نسخه های دیجیتالی از روش ها و الگوریتم های متعددی استفاده شده است. به عنوان مثال تنها کاربرانی که سطح دسترسی دریافت فایل را دارند مجاز به دریافت نسخه بوده و درغیر این صورت تنها قادر به خواندن اطلاعات به صورت برخط می باشند. نسخه دیجیتالی کتابها تنها از طریق سیستم در دسترس بوده و به صورت مستقیم امکان دسترسی از خارج سیستم وجود ندارد. در صورت دریافت غیر عادی کتاب که احتمال دریافت کتاب ها با هدف سوء و به صورت سری، سیستم کاربر مربوطه را غیر فعال کرده و به مدیر سیستم اخطار می دهد.
جستجو و رزرو کتاب
اطلاعات مدرک مانند فهرست مطالب، ایندکس ها، کلید واژه ها، پدیدآورندگان، یادداشت ها، چکیده و ... و امکان جستجوی برخط اطلاعات زمینه مناسبی را برای جستجو پژوهشگران فراهم می نماید. پژوهشگران با کمک ماژول جستجوی عمومی و جستجوی پیشرفته می توانند به سرعت و دقت به اطلاعات مورد نظر خود دست بیابند.
اعضای کتابخانه می توانند از طریق وب کتاب ها را جستجو کرده و کتاب مورد نظر خود را رزرو نمایند. به این ترتیب کتاب به فهرست کتابهای رزرو شده عضو افزوده شده و کتابدار وضعیت دریافت کتاب را از طریق سیستم و به صورت تحت وب به اطلاع عضو می رساند .
کا
آگهی های مرتبط : برنامه نويسي
درج آگهی در نیازپرداز

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغات در اینترنت، آگهی اینترنتی است.