رسوب گیر رسوب زدا ابیاری مغناطیسی - تهران

 • آگهی رایگان
 • کدآگهی 358112
 • بازدید 3982
 • نام shahab jamili
 • دسته بندی ساير خدمات
 • تلفن 22058787
 • بروزرسانی شنبه 5 اسفند 1396
 • قیمت 800000ریال
 • ایمیل
 • شهر تهران
 • آدرس
معرفي محصول
سختي گیر مغناطیسی ، ساخته شده از مرغوبترين و باكيفيت ترين مگنت هاي دائم و با انرژي بالغ بر 12700 گوس مي باشد كه به دست متخصصان داخلي در زمينه مغناطيس طراحي و ساخته شده است . اين دستگاه كاملا با محيط زيست سازگار بوده و نيازي به برق ، باطري و تعمير و نگهداري ندارد ، در حال حاضر بهترين ، مناسب ترين و ارزان ترين راه براي جلوگیري از تشكيل رسوب و رفع رسوبات قبلي در مسيرهاي انتقال اب در صنايع و تاسيسات بشمار مي رود . از طرف ديگر كاربرد اين دستگاه در امور كشاورزي باعث افزايش سطح كمي و كيفي محصولات كشاورزي شده و ميزان مصرف كود و اب ابیاری را به ميزان قابل ملاحظه اي كاهش مي دهد . ميوه و گياه را از لحاظ كيفي و كمي به سطح بسيار مطلوب رسانده و در لوله هاي ابیاری و ابرساني باعث جلوگیري از تشكيل رسوب و رفع رسوبات قبلي مي گردد . اين دستگاه جهت مصارف صنعتي ، كشاورزي و خانگي و در سايزهاي مختلف به بازار عرضه گرديده است .
نحوه عملكرد :
يكي از تغييراتي كه اين دستگاه در اب ايجاد مي كند نحوه ارايش بارهاي الكتريكي مولكول هاي اب مي باشد . بطور طبيعي بين نيروهاي خالص مولكول هاي اب اختلاف كمي وجود دارد ، مولكول هاي اب به صورت كاملا تصادفي قرار دارند . در اب هاي موجود و در دماي محيط ، بيش از 70% مولكول هاي اب به صورت نامنظم قرار گرفته و بارهاي مثبت و منفي ان ها در جايگاه طبيعي خود قرار ندارند . در صورتي كه يك جسم داراي قدرت مغناطیسی بالا با يكي از قطب هايش ، مثلا قطب جنوب (داراي بار مثبت) به اب نزديك شود ، مولكول هاي اب با قطب منفي به منبع مغناطيس نزديكتر و مولكول هاي داراي بار مثبت از ان دور مي شوند .

اين روند باعث مي شود تا مولكول هاي اب (شامل كاتيون ها و انيون ها) از حالت بي نظمي به صورت مرتب درامده و نوع پيوند اكسيژن-هيدروژن از حالت مثلثي به شكل يك خط تغيير كند . در اين شرايط هيدروژن مثبت داراي نيروي بيشتري شده و در نهايت نيروي خالص مولكول اب به نيروي مثبت خالص اب مغناطیسی تبديل شود ، در نتيجه بار الكتريكي مولكول هاي اب در اين شرايط نسبت به اب معمولي متفاوت خواهد بود و ضمن تشكيل مولكول هاي كوچكتر از اب ، باعث افزايش تعداد مولكول هاي اب در واحد حجم و همچنين افزايش قدرت حلاليت اب مي گردد .

در واقع اين دستگاه چيزي به اب اضافه يا از ان كم نمي كند . در حالت معمولي اگر 100 گرم كلسيم وارد اب در يك لوله گردد 80 گرم كلسيم از ان خارج مي شود ، در صورتي كه اگر از اين دستگاه استفاده شود همه 100 گرم كلسيم از لوله خارج مي شود .
با مغناطیسی كردن اب كشش سطحي به 62 دين بر سانتيمتر مربع كاهش مي يابد . كاهش كشش سطحي اب قدرت حلاليت ان را افزايش داده و درجه سختي را كاهش مي دهد و با كاهش سختي اكسيژن محلول افزايش مي يابد .

در دماي معمولي 80% املاح موجود در اب بشكل كلسيت و باقي بصورت اراگونيت مي باشند . كليسيت ها بسيار چسبنده بوده و در زير ميكروسكوپ بشكل مكعب هاي مشابه بلورهاي دانه نمك مشاهده مي شود پس از عبور از مقابل ميدان شديد مغناطیسی بشكل ميله اي درامده و شكل ان منظم 6 وجهي خواهد شد كه سنگينتر و فاقد بار الكتريكي و غير چسبنده مي باشند .
مولكول هاي اب ذراتي دو قطبي هستند اتم اكسيژن با جذب الكترون هاي باند كووالانت ، خاصيتي منفي پيدا كرده و نقش قطب منفي را بازي مي كند در حالي كه اتم هاي هيدروژن با داشتن هسته مثبت تنها يك الكترون در گردش داشته لذا هنگامي كه الكترون ان در باند كووالانت توسط اتم اكسيژن جذب مي شود خاصيت مثبت پيدا كرده و نقش قطب مثبت دوقطبي را بازي مي كند . به همين دليل مولكول هاي دوقطبي اب يكديگر را از طرف قطب هاي مخالف جذب كرده و تشكيل پيوندهاي هيدروژني با نيروي واندروالس را مي دهند . اشكال سختي اب وابسته به همين پيوند مي باشند . در فاز بخار اين پيوند بسيار ضعيف است در حاليكه در فازهاي مايع و جامد اين پيوند بترتيب متوسط و قوي است .
هنگامي كه نمك در اب حل مي شود همين خاصيت دوقطبي بودن باعث تجزيه نمك به يون هاي مثبت و منفي و جذب و احاطه ان توسط مولكول هاي اب مي شود . به اين فرايند حل شدن در اب يا هيدراته شدن مي گويند . هر چه تعداد مولكول هاي ازادي كه كمتر در پيوند هيدروژني شركت كرده باشند بيشتر باشد خاصيت هيدراته شدن بيشتر بوده و و حلاليت اب بالاتر مي رود . لذا با استفاده از سختي گیر مغناطیسی حلاليت اب به دليل تشكيل كريستال هاي خنثي و با فراواني مولكول هاي ازاد اب افزايش مي يابد ، از طرفي نيز با شكسته شدن پيوند هيدروژني ناشي از ميدان بسيار قوي مغناطیسی كه اب درون ان جريان دارد خاصيت حلاليت به شدت افزايش يافته و اب شروع به حل كردن رسوب هاي پيشين موجود در ديواره ها مي كند و به اين ترتيب
آگهی های مرتبط : ساير
درج آگهی در نیازپرداز

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغات در اینترنت، آگهی اینترنتی است.