سپتیک و منهول پلی اتیلنی - تهران

  • آگهی رایگان
  • کدآگهی 789823
  • بازدید 523
  • نام علی رشیدی
  • دسته بندی ساير خدمات
  • تلفن ( 034 32473627 ) ( 034 32473647 )
  • بروزرسانی شنبه 5 اسفند 1396
  • ایمیل
  • شهر تهران
  • آدرس کرمان- کیلومتر ده جاده تهران- شهرک صنعتی شماره 2 ناحیه آ - خیابان 4/2 کد پستی 7617143668
تفاوت منهول‌هاي پلی اتيلن با منهول‌هاي سنتي (بتني)

منهول‌هاي پلی اتیلنی داراي مزاياي قابل توجهي نسبت به منهول‌هاي سنتي هستند كه از ان جمله مي‌توان به موارد ذيل اشاره نمود:
۱- صرفه جويي هزينه‌هاي اجرا منهول‌هاي پلی اتیلنی در مقايسه با منهول‌هاي بتني.
۲- صرفه جويي در زمان و سهولت جاگذاري و نصب.
۳- منهول‌هاي پلی اتيلن مقاوم در برابر حلال‌ها و گازهاي شيميايي مي‌باشند
۴- منهول‌هاي پلی اتيلن نياز به ماشين الات سنگين در موقع اجرا ندارد
۵- منهول‌هاي پلی اتيلن داراي عمر طولاني بهره برداري، مخصوصأ در مناطق مرطوب مي‌باشند
۶- سهولت در امر نگهداري با توجه به سطوح صاف و منظم در بدنه منهول‌هاي پلی اتيلن.
۷- اب بندي كامل شبكه و جلوگيري از ورود فاضلاب به اب‌هاي زير زميني و بالعكس به جهت اب بندي كامل منهول‌هاي پلی اتیلنی
۸- امكان افزايش طول منهول پلی اتيلن حتي پس از اتمام پروژه.
و نيز:
۱٫ با توجه به زلزله خيز بودن ايران اين نوع منهول پلی اتیلنی به علت انعطاف پذير بودن با حركت‌هاي كوچك زمين سازگار است و در نتيجه در اثر حركتهاي كوچك ترك نخورده و درزدار نمي‌شود در حاليكه منهول بتني ترد و شكننده و در مقابل حركات زمين غير مقاوم مي‌باشند.
۲. در منهول پلی اتیلنی ترانشه به اساني در يك روز باز و بسته مي‌شود و اين به معناي جلوگيري از اتلاف وقت و كاهش زياد در صرف هزينه‌است در حاليكه براي نصب منهول بتني زمان و تجهيزات زيادي اعم از نيروهاي انساني و دستگاه‌هاي پر هزينه نياز است كه اين به معناي اتلاف وقت و انرژي و هزينه فراوان است.
۳. منهول پلی اتیلنی سبك است و نصب و حمل و نقل ان به راحتي صورت مي‌گيرد در ضمن از تجهيزات كمتري براي قرار دادن منهول در موقعيت مناسب استفاده مي‌شود در حاليكه منهول‌هاي بتني سنگين هستند و نصبي دشوار دارند كه اين نصب مستلزم تجهيزات پر هزينه و پر دردسر است.
۴. سطوح كاملاً صاف منهول پلی اتیلنی مانع چسبيدن مواد به ديوراه‌ها مي‌شوند. اين منهول در مقابل كثافات خشن ناشي از تخليه‌هاي خانگي و تخليه‌هاي صنعتي و… مقاوم است در حاليكه سطح منهول بتني خش دار مي‌شود بنابر اين زباله‌هاي خانگي و صنعتي و… به ديواره‌ها مي‌چسبند.
۵. اندازه استاندارد اين منهول موجود مي‌باشد بنابر اين مصرف كننده مي‌تواند طبق نياز و بنا بر ميزان تخليه , خروجي را به راحتي تنظيم كند در حاليكه منهول بتني بعد از ساخته شدن تغيير اندازه در ورودي‌ها و خروجي‌ها دشوار و يا با صرف هزينه و دقت بسيار انجام پذير است.
۶. درون منهول پلی اتيلن، صيقلي و با رنگهاي روشن است بنابراين با كمترين نور داخل ان قابل رويت است و نيازي به شرايط سخت براي روشنايي نيست در حاليكه داخل منهول بتني خشن و بعد از مدتي تيره و لجن گير مي‌شود بنابراين داخل شدن به ان و ايجاد شرايط مناسب دشوار است.
۷٫ در منهول پلی اتیلنی طراحي نردبانها توسط استاندارد OSHA(اداره ايمني وبهداشت شغلي امريكا) صورت مي‌گيرد كه طبق اين طراحي نردبان بر اي سال‌ها بدون عيب كار مي‌كند و سالم مي‌ماند در حاليكه در منهول بتني نردبانهاي فلزي سطحي سخت دارند كه صورت برخورد نفر احتمال اسيب رساندن به وي را دارند.
۸٫ مواد چسبنده اسيدي (leachate)در سيستم دفن زباله واكنشي با منهول پلی اتیلنی نمي‌دهند در حاليكه در منهول بتني مواد داراي خاصيت اسيدي به فلزات و بتن حمله كرده و انها را تخريب مي‌كند.
۹٫HDPE (پلی اتيلن با دانسيته بالا) در بيشتر اسيدها و بازهاي رقيق بي اثر است. در واقع يك بازهٔ گسترده از مقاومت شيميايي با اسيدها و بازها و بسياري از تركيبات الي نشان مي‌دهد. با توجه به اين كه برخورد با اين گون مواد در منهول امري اجتناب ناپذير است اين مورد از ويژگيهاي عالي منهول پلی اتيلن است. مثلاً در فاضلاب‌ها با اسيد سولفوريك و سولفيد هيدروژن واكنش شيميايي نمي‌دهد و leak-free (بدون نشتي) باقي مي‌ماند در حاليكه منهول بتني در برابر اسيدها و بازها مقاومت شيميايي زيادي ندارند و پس از مدتي خورده مي‌شوند. مثلاً در فاضلابها سولفيد هيدروژن به اسيد سولفوريك تبديل مي‌شود كه منجر به ترك بتن و ايجاد ترك مي‌شود.
۱۰٫ اين سيستم leak-free در پلی اتيلن به معناي الودگي كم محيط و هزينه كمتر(به دليل به كار نگرفتن نيروي انساني و ماشين الات و تاسيسات شيميايي كه همگي پر هزينه و وقت گير است) مي‌باشد كه از نظر كمك به حفظ محيط زيست نسبت به منهول‌هاي بتني ارجحيت دارد.
۱۱. پلی اتيلن ۱۰۰% قابليت بازيافت دارد و در صورت استهلاك مي‌توان انرا بازيافت كرد.
۱۲. هنگامي كه تحت فشار قرار بگيرند، منهول‌هاي پلی اتيلن برخلاف منهوئال‌هاي بتني، به جاي شكستن، خم مي‌شوند و انعطاف پذيرند.
----------

براي اطلاعات بيشتر درباره سپت
آگهی های مرتبط : ساير
درج آگهی در نیازپرداز

یکی از بهترین و ارزان ترین روش های تبلیغات در اینترنت، آگهی اینترنتی است.