7 مرحله آسفالت کردن کف خیابان

نویسنده: مصطفی لطیفی پور 1399/12/13 524
7 مرحله آسفالت کردن کف خیابان

7 مرحله آسفالت کردن کف خیابان

هیچ وقت برای یادگیری مسائل جدید دیر نیست، وقتی نوبت به روکش کردن خیابان ها با آسفالت می رسد ، ممکن است موارد بسیاری وجود داشته باشدکه صاحبان خانه ، املاک تجاری و کارمندان شهرداری از آن ها اطلاع نداشته باشند.

ما در شرکت ولف پیوینگ، پیمانکاران اجرای روکش آسفالت Milwaukee ، Oconomowoc و Madison هستیم و علاقه ما، آموزش دادن به افراد در مورد آسفالت کردن سطوح است که به آن نیز افتخار می کنیم.

پس لطفا نگاهی به مراحل آسفالت کردن از تخریب تا صاف کردن بیاندازید.

 

مرحله 1: تخریب و کندن

اولین مرحله در فرآیند پیاده سازی آسفالت، تخریب و برداشتن سطح مورد نظر است ، چه آسفالت قدیمی باشد ، چه بتن باشد و چه سنگفرش.

تخریب و برداشتن سطح مورد نظر با استفاده از ماشین آلات سنگینی از جمله لودر های کوچک مخصصوص تخریب و لیفتراک و در صورت لزوم، لودر با بیل مکانیکی و کمپرسی های بزرگ انجام می شود.

پس از آن سطوح تخریب شده جمع آوری می شود.

ما در شرکت شرکت ولف پیوینگ ، آسفالت قدیمی و بتن تخریب شده را در کارخانه های آسفالت سازی خود بازیافت می کنیم و نخاله های آسفالت و سطوح فرسوده را به یک آسفالت جدید و مقاوم و قابل استفاده تبدیل می کنیم. در حقیقت ، این شرکت تقریباً 100٪ از مواد تخریب شده از سطوح قدیمی را بازیافت می کند ، بنابراین استفاده از خدمات شرکت ولف پیوینگ می تواند باعث حفظ محیط زیست شود.

 

مرحله 2: درجه بندی و تنظیم شیب

یک نوع فناوری به نام تخته سنگ تمیز به متخصصان آسفالت سازی کمک می کند تا سطح آسفالت را برای تخلیه مناسب آب آماده کنند.

تیم متخصص با استفاده از سیستم هدایت کننده لیزری و دستگاه صاف کننده اتوماتیک ، سطح مورد نظر را برای اطمینان از این که آب به طور مناسب در آن جاری خواهد شد، درجه بندی می کند.

تخلیه مناسب آب برای آسفالت شما حیاتی است زیرا آب عامل اصلی خسارات و خرابی ها و ترک خوردن آسفالت است

 

مرحله 3: پایه روکش آسفالت را آماده کنید

این نکته قابل ذکر است که مهم ترین قسمت سطح آسفالت شما پایه آن باشد.

پایه، سطح مقاومی را برای پشتیبانی از روکش جدید فراهم می کند.

پایه آسفالت مانعی برای سرما است که به کاهش خسارت زمستانی در اثر یخ زدگی و آب شدن مجدد کمک می کند.

در طول پیاده سازی آسفالت ، ضخامت پایه ، مقاومت پایه و تراکم آن جزو مراحل اساسی هستند. اگر پایه آسفالت به طور مناسب فشرده نشود ، سطح بالایی آسفالت ، دوام چندانی نخواهد داشت.

 

مرحله 4: غلتک صاف کننده، برش زیر سطح و تعمیر قسمت پایه آسفالت

هنگامی که پایه کار کاملاً درجه بندی و متراکم شد ، شرکت پیمانکار  مرحله دیگری را به نام فشرده کردن سطح با استفاده از غلتک را انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که سطح زیرین محکم و آماده برای قرارگیری آسفالت جدید است.

شرکت پیمانکار برای متراکم کردن سطح زیرین از یک دستگاه کمپرسی چهار محوره با وزن 72000 پوند استفاده می کند که ردیف به ردیف سطح زیرین را فشرده می کند.

اگر در هنگام استفاده از دستگاه غلتک سنگدانه موجود در روکش، بیش از یک اینج در زمین فرو رود، به این معنی است که پایه آسفالت به درستی وظیفه خود را انجام نمی دهد

.وقتی که دستگاه غلتک، مناطق نرم سطح را در پایه پیدا کند ، شرکت پیمانکار در قسمت های آسیب دیده تعمیرات لازم را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که تمام قسمت های پایه سطح استقامت کافی دارند.

برای ترمیم بخش های نرم می توان از برش در زیر سطح آسفالت استفاده کرد. این فرایند شامل حفاری در سطح به اندازه 2 یا 3 فوت و جایگزینی خاک زیرین با خاک رس نرم یا با مواد سخت تر مانند سنگ ریزه است.

همچنین شرکت ولف پیوینگ گزینه های دیگری مانند استفاده از صفحات مشبک زمینی به جای استفاده از روش برش سطح ارائه می دهد. استفاده از صفحات مشبک شامل حفر زمین به طول 16 اینچ و قرار دادن صفحه مشکبی برای مخلوط کردن مواد پایه با یک دیگر است. این صفحات یک ساختار پشتیبانی محکم برای آسفالت جدید ایجاد می کند و هزینه آن نسبت به روش برش سطح کم تر است.

همچنین این شرکت پیمانکار، پیشگام فرآیند جدیدی به نام "شخم زنی" است. این فرایند شامل از بین بردن بخش پایه است ، اما به جای از بین بردن تمام خاک رس و خاک نرم ، سنگدانه را به آن اضافه می کند تا استحکام نواحی مورد نظر بهبود یابد.

 

مرحله 5: چسب اتصال دهنده و لایه بالایی

پس از قرار دادن پایه و شناسایی و ترمیم نواحی نرم، نوبت به استفاده چسب است.

بخش اتصال دهنده یک لایه قطور و دارای سنگدانه است که با روغن مخلوط شده و باعث استحکام و دوام آن می شود.

لایه اتصال دهنده را می توان به عنوان عامل استحکام سطح آسفالت شده در نظر گرفت.

 

مرحله 6: قرارگیری آسفالت جدید

پس از قرار دادن سازه های حمایتی ، بر روی لایه فوقانی آسفالت تازه ریخته می شود تا برای رانندگان وسایل نقلیه یک سطح مناسب و نرم ایجاد شود.

آسفالت از سنگ دانه های کوچک ، شن و روغن تشکیل شده است.

این ترکیب از مواد، باعث ایجاد آسفالتی می شود که به اصطلاح جت مشکی نام دارد که اگر به طور مناسب به کار گیری شود، یک رانندگی راحت و سطحی براق و جذاب فراهم می آورد.

 

مرحله هفتم: اتصالات و انتقالات

ساخت یک سطح آسفالتی جدید که به بزرگراه ها ، جاده ها یا پارکینگ های موجود متصل نشود کاربردی نیست. به همین ترتیب، پیمانکاران باید راهی برای متصل کردن سطوح جدید به قدیمی پیدا کرده و سطحی صاف ایجاد کنند.

زمانی آسفالت قدیمی یا بتن با آسفالت جدید برخورد می کند از اتصالات زمینه ای استفاده می شود.

مناطق انتقالی نیازمند توجه ویژه ای برای اطمینان از متناسب بودن درجه بندی و جلوگیری از نفوذ آب هستند.

 اتصالات زمینه ای برای اطمینان از اینکه رانندگان و عابران پیاده متوجه تفاوتی در اتصال دو سطح قدیمی و جدید نشوند،  اهمیت دارد.

 

منبع : https://www.wolfpaving.com/blog/the-complete-7-step-process-for-asphalt-pavement-installation
منبع آگهی های مرتبط به آسفالت در نیازپرداز

 

برچسب ها: آسفالت قیرگونی